ילדים·לבית·רכב

מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב – המדריך המלא!

פוסט חשוב! הורים לילדים עד גיל 4 ? זה בשבילכם. תייגו חברים 👶חצי דרך. המחוקק עשה במקרה זה חצי דרך (לטעמי. זו דעתי) – זה מקרה קלאסי שיש לטעמי צורך בהתערבות מסחרית וקביעת גבולות. כלומר הרגולטור קבע תקנה מחייבת מצילה חיים והגדיל לעשות וקבע גם רשימת מוצרים שתואמים, לטעמו, שהם הם היחידים המאושרים – נשאר היה רק "לנעוץ" את המהלך ולקבוע גם מחיר מקסימום.אני מכיר את הגישה של הרגולטור שלא להתערב בצד המסחרי ולתת לכוחות השוק לעשות את שלהם – וזאת מתוך ההנחה והניסיון שבמקרה של קביעת מחיר מקסימום – בשוק שיש בו מעט ספקים/יצרנים/שחקנים/יבואנים – הם יתיישרו למחיר המקסימלי ובכך בעצם המחוקק "כופה" מחיר גבוה ולא נותן לשוק לעשות את שלו… לרוב זו גישה נכונה. הרגולטור לא צריך להתערב בתמחור ולתת לשוק לעשות את כלום – אבל לצערי במקרה זה כן היה צורך בקביעת מחיר מקסימום סביר/סביל. לדעתי. במיוחד שרואים את הפערים..אז בואו נערבב את הקלפים – יבוא אישי – שוב פעם ! שאין ברירה אז אין ברירה! זה המנוף שלנו להורדת מחירים.
ירצו היבואנים להוריד מחיר ולספק כמו מחיר זה – אשמח לתת להם במה פה בקבוצה (ולא לשכוח – משלוח אווירי יקר ביבוא אישי מהוות משקל לא קטן והפטור ממעמ "נעלם" בסיטואציות כגון זה והתחרות הופכת לשוות כוחות… כלומר התוספת של המשלוח האווירי גבוה יותר מהפטור ממעמ… – בנוסף – אני מצטט למטה מחירים מאמזון איטליה – "המחיר פרסום" שמופיע שם כולל מעמ איטלקי שהוא … 21% – כלומר יותר מהמעמ הישראלי – והפער הופך להיות גדול עוד יותר…)

להלן לשון התקנה החדשה:

במטרה למנוע מקרי מוות טרגיים בשל שכחת ילדים בכלי רכב, הוביל משרד התחבורה חקיקה חדשה שתחייב שימוש במערכת עזר לנהג להתרעה על שכחת ילדים, בהסעת ילדים עד גיל 4.
החקיקה החדשה נועדה לסייע בפתרון לטרגדיות הקשות המתרחשות מדי שנה, ותאפשר לשמור על חייהם ובריאותם של ילדים רבים. בארץ ובעולם קיימות עשרות מערכות בטיחות להתרעה על שכחת ילדים ברכב המתאימות לדרישות המפורטות בתקנת התעבורה שאושרה, חלקן מותקנות באופן קבוע ברכב, וחלקן ניתנות להעברה מרכב לרכב. זאת, בנוסף ליצרני רכב רבים, בהם טויוטה, יונדאי והונדה, המשווקים את חלק מדגמי כלי הרכב החדשים עם מערכת מוטמעת ברכב להתרעה על שכחת ילדים.
על פי התקנה החדשה, חל איסור להסיע ברכב ילד עד גיל 4, אלא אם כן מותקנת בו מערכת עזר לנהג להתרעה על השארת ילדים.
חובת התקנת המערכת תחול על רכב פרטי, רכב נוסעים שמשקלו עד 5 טון ורכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עד 3.5 טון למעט רכב להסעת תלמידים, מונית ורכב אספנות שמועד ייצורו עד 1983.
בהתאם לתקנה החדשה, על אריזת המוצר חייב להיות סימון כי המערכת מקיימת את דרישות תקנת התעבורה 83ד.
להלן רשימת המערכות המאושרות לשימוש. בנוסף, מערכות מקוריות שהותקנו על ידי יצרן הרכב בקו הייצור של הרכב בלבד, תירשמנה ברישיון הרכב.

מערכות התרעה על השארת ילדים ברכב המאושרות לשימוש לפי תקנת תעבורה 83ד:

המערכת Baby beep
המערכת Topocare BABI
המערכת Pad Tippy

כל נהג המסיע ילד עד גיל 4, מחויב בהתקנת המערכת. הקנס על אי התקנת המערכת בעת הנהיגה עומד על 250 ש"ח ו-4 נקודות.

ההודעה – https://www.gov.il/…/news/20210310_child_safety_systemהחוק/התקנה – https://www.gov.il/…/prevention_system_for_forgetting…רשימת המוצרים המאושרת – https://www.gov.il/…/preventi…/he/prevention-systems.pdf

בקצרה – כל נסיעה עם ילד עד גיל 4 חייבת להיות שברכב (בכסא התינוק/ילד) יש את אחת מהמערכות הרשומות מעלה. נסיעה ללא תהיה כרוכה בקנס של 250 שח בשלב זה + 4 נקודות. החובה מתחיל מ 1/8/2021

כלומר – יצאתי לדרך לחפש אלטרנטיבה – של אותם יצרנים, לפי מה שהרגולטור קבע, ולהלן התוצאות ממחקר קטן וקצר (אחפור עוד ויותר לעומק בהמשך + אתם מוזמנים לסייע גם ולכתוב לי!)אגב – מניסיון עבר (ואני לא אומר שזה יקרה פה רק מתריע מראש) – אל תתנו לכוחות השוק הבינלאומיים לעשות את מה שיצרנים אוהבים לעשות – וזה לחלק את השוק גאוגרפית ולמנוע מעבר סחורה בין מדינות ובכל לשלוט בתמחור בשיטת "תמחור מקומי בהתאם לתחרות" (שזה אומר למקסם מחירים וכו) – כלומר זוזו עכשיו לפני שאולי לא תוכלו לעשות יבוא אישי….

יוצאים לדרך:

מערכת מס 1 (שימו לב שמדובר פה על הדגם המשודרג… מעור. הדגם הרגיל לא נשלח כרגע לארץ):

Tippy Pad P100TIPPYLTD00 Smart Pad Limited Edition Anti-Abandonment Device

Tippy Pad

Anti-abandonment system compliant with Law 122/2019 easily installed on car seats (positive crash test result)It detects the presence of the child by talking to the appropriate app and launching a first level of alarm, sound and visual, on the smartphone if the adult leaves the car with the child on boardIf the adult does not go back within 40 seconds, 2 two-number emergency text messages with geolocation of the alarm near the car are automatically sent (Level 2 alarm)Limited edition with cushion made of fine black leather-like certified for child useIt does not emit harmful radiation and is certified as a safe product
for childrenGreat gift idea for enthusiastsReliable rangeProduct that combines tradition and innovation

רכישת מקומית KSP – שאפו ומוריד את הכובע לחברים מ KSP שזזו מהר, הקשיבו לצרכים, הבינו את הסיטואציה ופעלו כמו שהם יודעים! בום טראח – שינוי!
מכשיר למניעת שיכחת תינוק ברכב Tippy Pad <<מחיר מיוחד לחברי הקבוצה – רק 249 שח ! | קוד קופון – INEEDITKSP | קישור- https://ksp.co.il/item/4786-150776

רכישה מאמזון – מחיר פרסום – 44.8 יורו | מחיר עד הבית – 51.4 יורו בלבד שזה כ-204 שח | קישור – https://amzn.to/3yHhnLM

** למערכת הזו תוכלו להוסיף (תוסיפו מראש אם כן ותחסכו בשילוח!) גם אביזר שתוכלו לחבר למחזיק המפתחות שיצפצף לכם במקרה הצורך – https://amzn.to/34o9NHD | מחיר פרסום 19.9 יורו – ואם תוסיפו את זה לעסקה עם המערכת הכל ביחד יעלה לכם – 67.8 יורו שזה כ-270 שח (במקום 499 שח בארץ לדגם הרגיל + המחזיק מפתחות)..

מערכת מספר 2:

Baby Beep BBGA1 Universal Abandonment Bluetooth Cushion for Car Seats, Grey (Anthracite)

Universal anti-abandonment device: adapts to all car seat modelsCompliant with the reference regulations and the requirements of decree no. 122 of October 2, 2019, certified by an independent laboratory and accredited body: the guarantee for the safety of your childEasy to activate: no QR code or other codes to enter; app (android & ios) in Italian; unlimited contacts for emergency textingWorks either in the absence of your phone or in case of a smartphone turned off thanks to the buzzer integrated into the pillowReplaceable batteries (ministylus format), fabric certified according to the Standard 100 by OEKO-TEX, antibacterial and breathable. 100% made in Italy

מחיר פרסום – 55.8 יורו | מחיר עד הבית – 60 יורו בלבד שזה כ-239 שח במקום 499 שח בארץ | קישור – https://amzn.to/3ulTl5l

..את המערכת השלישית טרם מצאתי (אחפור עוד קצת בהמשך… גם אותה נארגן).שלא תצטרכו (כלומר שלא תצפצף לכם) אבל בעצם כן חובה – צריך. יש חוק… ככה החליט הרגולטור – לטוב או לרע (למרות שלי אישית זה מזכיר לי משהו צהוב כזה. אפוד כזה…)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s